DSC04067

Kněžmost

Kněžmost

Nouzový stav od 26. listopadu 2021

Nouzový stav

Vláda rozhodla o vyhlášení nouzového stavu na území České republiky od 00.00 hodin dne 26. listopadu 2021 na 30 dnů.

Vánoční trhy jsou zakázané
Zákaz pití alkoholu na veřejnosti
Restaurace a bary musí zavřít ve 22.00 hodin
Jídlo v nákupních centrech pouze sebou
Omezení kulturních, vzdělávacích a sportovních akcí


Vláda rozhodla o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS-CoV-2, a to do 25. prosince 23.59 hodin.

Omezení maloobchodu a služeb:

Bude platit od 18 hodin pátku 26. listopadu a Ministerstvo zdravotnictví do něj z větší části převede pravidla, která platila dosud formou ochranného opatření. Dochází ale ke zpřísnění pro provozovny stravovacích služeb, bary, diskotéky, herny atd., které budou muset mít nově zavřeno v čase mezi 22.00 hod. a 04.59 hod. 

Zakázán bude provoz vánočních trhů s výjimkou prodeje vánočních stromků a kaprů a v nákupních centrech nebude možné stravování přímo v tzv. food courtech. Zákazníci si budou muset zakoupení jídlo odnést s sebou. S výjimkou vnitřních prostor provozoven stravovacích služeb bude také zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti.

S výjimkou pohřbů bude také omezen maximální přípustný počet osob na volnočasových, kulturních, sportovních, vzdělávacích a dalších podobných akcích. 

U volnočasových aktivit dětí i dospělých, jako jsou různé spolkové, sportovní, kulturní, taneční, tradiční a jim podobné akce a oslavy, se snižuje maximální přípustný počet účastníků akce z tisíce na 100 osob. 

U návštěv kulturních představení, sportovních utkání atd. bude možné nově do hlediště pustit nanejvýš 1 000 diváků, a to výhradně k sezení.

Zdroj: www.vlada.cz

Nouzový stav 26 11 21, obrázek se otevře v novém okně


Vytvořeno 26.11.2021 12:46:36 | přečteno 290x | stanislava.drdolova

Navigace

 

Vyhledávání

 
load