DSC04067

Kněžmost

Kněžmost

Změny od 1. listopadu 2021

testování

Od 1. 11. končí bezplatné testování na covid. Testy budou zdarma jen pro děti a mladé do 18 let, očkované osoby, lidi se zahájeným očkováním nebo ty, kteří se nemohou očkovat z důvodu kontraindikací. Hrazené budou také testy předepsané lékařem či hygienikem.

Platnost negativního PCR testu se zkracuje na 3 dny, negativní antigenní test platí 24 hodin.

Od 1. 11. se mění věková hranice, od kdy je nutné prokazovat bezinfekčnost – nově nemusí negativní test nebo doklad o prodělání nemoci předkládat všechny děti do 12 let.
V okresech s incidencí vyšší než 300 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden začne plošné testování neočkovaných žáků a studentů. První vlna testování 1. 11. se bude týkat 8 okresů, žádný není ve Středočeském kraji.
Neočkovaní učitelé budou muset mít i při výuce respirátor.

Od 1. 11. musí provozovatelé kontrolovat v restauracích a dalších stravovacích provozech bezinfekčnost, zákazník musí předložit negativní test na covid nebo doklad, že prodělal nemoc v posledních 180 dnech, nebo doklad, že je plně očkovaný. Pokud host doklad nepředloží, personál ho nesmí obsloužit.

I nadále je povinné nošení respirátorů ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť a hromadných akcí.
Ve školách musí mít děti a učitelé ochranu dýchacích cest ve společných prostorách, ne ve třídách (neočkovaní učitelé i ve třídách).
zmeny 1 11 1akt 1, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 31.10.2021 11:14:54 | přečteno 439x | stanislava.drdolova

Navigace

 

Vyhledávání

 
load