DSC04061

Kněžmost

Kněžmost

Kniha Mladoboleslavsko

Plakát Mladoboleslavsko

Objevte s námi Mladoboleslavsko, které není jen centrem automobilového průmyslu, ale nabízí i mnoho turistických potěšení. Na své si zde přijdou milovníci historie, přírody i techniky. Ať už vyrazíte prozkoumat komnaty majestátních hradů a zámků, vystoupáte na jednu z místních rozhleden či objevíte v některém z muzeí, jak se zde žilo našim předkům, nudit se rozhodně nebudete. Téměř dva tisíce fotografií a kreseb Vás zavedou i za hranice našeho regionu a představí možná dosud neobjevená místa. Doufáme, že Vás tato kniha bude inspirovat k mnoha zajímavým výletům po Mladoboleslavsku!

V úterý 6. října zahájilo Infocentrum Mladá Boleslav prodej knižní novinky ze své produkce, publikace „Mladoboleslavsko“.  Původně plánovaný slavnostní křest, který měl proběhnout ve čtvrtek 8. října na tzv. staré radnici, je vzhledem k současné epidemiologické situaci prozatím odložen na neurčito.

Za texty a fotografiemi v knize stojí stejně jako u předchozího titulu „Boleslav Mladá a krásná“ Ing. Jaroslav Kocourek, Jiří Dufek dodal texty a řezy automobilů, Ing. arch. Jaroslav Staněk přispěl třiceti nákresy budov. Novinkou v této knize jsou kresby zvířat od RNDr. Jana Hoška, dále spolupracovali Václav Šolc, autor oblíbené knižní série Mlýny, a Mgr. Jiří Bartoš Sturz, odpovědný za historické korektury. Protože má knížka regionální obsah, spolupracovala na ní i infocentra z okolních měst.

Knihu o rozměrech 22,5 x 22,5 cm s celkem 552 stránkami můžete zakoupit za 500 Kč včetně DPH na podatelně obecního úřadu Kněžmost.


Vytvořeno 22.10.2020 14:42:04 | přečteno 468x | stanislava.drdolova
 
load