DSC03860

Kněžmost

Kněžmost

Nařízení Státní veterinární správy – ptačí chřipka

ptaci

Dle nařízení Krajské veterinární správy se vymezuje uzavřené pásmo, které se sestává z pásma ochranného a pásma dozoru. Obec Kněžmost, Býčina, Žantov, Koprník, Malobratřice, Čížovka, Suhrovice, Drhleny, Solec, Soleček se dle nařízení zařazuje do pásma dozoru (Chlumín, Lítkovice, Úhelnice a Násedlnice již nahlásili), Srbsko není v pásmu dozoru.

Státní veterinární správa stanoví mimořádná veterinární opatření z důvodu potvrzeného výskytu nebezpečné nákazy v Židněvsi. ikona souboruTato mimořádná veterinární opatření jsou vydávána na základě potvrzení výskytu nebezpečné nákazy – vysoce patogenní aviární influenzy – v chovu drůbeže v katastrálním území Židněves, okres Mladá Boleslav, ve Středočeském kraji.

Dále formuláře hlavně pro Kněžmost, případně dalším necháme volně k odběru na chodbě před podatelnou v Kněžmostě. Pokud bude podatelna zavřená, mohou házet do poštovní schránky úřadu. Občané z místních částí se mohou obracet na osadní starosty.

Chovatelům ptáků v uzavřeném pásmu se nařizuje držet chované ptáky odděleně od volně žijících zvířat a zajistit umístění ptáků do uzavřených prostor, dále vyplnit ikona souborutento formulář a odevzdat na obecním úřadě Kněžmost do 23.1.2023.

Krajská veterinární správa podle dodaných formulářů provede namátkovou kontrolu. Je potřeba vše vyplnit správně a pravdivě.

Ve Sběrném místě v Kněžmostě, byla umístěna nádoba na uhynulé volně žijící ptáky s označením VŽP2 - NENÍ URČENO KE KRMENÍ ZVÍŘAT. Do této nádoby nepatří zvířata z domácího chovu! Takový úhyn je nutné řešit se Státní veterinární správou dle informací v nařízení. Po vložení do sběrné nádoby toto současně nahlaste OÚ Kněžmost na tel. č. 326 784 141. Děkujeme za pochopení a spolupráci Obec Kněžmost.

Vytvořeno 18.1.2023 15:22:43 | přečteno 220x | stanislava.drdolova

Navigace

 

Vyhledávání

 
load