DSC06541

Kněžmost

Kněžmost

Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska

Kalamář

Již druhým ročníkem pokračuje projekt Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, který loni představil téměř třicítku zapomenutých příběhů regionu, které poskytli sami jeho obyvatelé. Znáte nějaký zajímavý příběh spojený s mladoboleslavským regionem? Máte doma historický artefakt nebo archivní fotografie? Přihlaste je do výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, kterou v rámci projektu Kultura má zelenou vyhlašuje Nadační fond ŠKODA AUTO a nadační fond Bohemian Heritage Fund, a podílejte se tak na vytvoření kolektivní paměti regionu. Příběhy nebo artefakty je možné přihlašovat do 31. května 2022. Výzva bude podobně jako loni zakončena výstavou a prezentací těch nejzajímavějších příběhů na webových stránkách projektu. Vybraní autoři mohou navíc za svůj příběh získat odměnu až 5 000 korun.

Hledají se Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska

„Loňský ročník grantové výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska vzbudil opravdu velký zájem veřejnosti, obdrželi jsme desítky přihlášek,“ říká člen správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO Martin Hrdlička. „Současně ukázal, že historie regionu je bohatá, a i nadále je co objevovat. Proto jsme s pokračováním výzvy neváhali a těšíme se, jaké nové příběhy objevíme tentokrát,“ dodává.

V dnešní zrychlené době je o to cennější obracet se do nedávné minulosti. „Kolektivní paměť, moudrost předchozích generací, pohnuté osudy našich předků – to jsou věci, které silně formují i naši současnost. Je proto důležité je uchovávat a předávat je i nejmladší generaci,“ říká Pavel Smutný, prezident nadačního fondu Bohemian Heritage Fund.

Příběh, ale také artefakt nalezený na půdě, archivní fotografie, vzácné rarity vztahující se k lokalitě, zkrátka jakoukoliv zajímavost vztahující se k mladoboleslavskému regionu může přihlásit kdokoliv od 1. dubna do 31. května tohoto roku na www.kulturamazelenou.cz, přičemž ty nejzajímavější příběhy a předměty budou finančně odměněny částkou 5 000 korun. Kolektivní paměť Mladoboleslavska pak bude uchovávána na webových stránkách projektu, na kterých již nyní najdete příběhy z loňské výzvy.

Link pro stažení fotografií:

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1DvNyELRP_N0bz8XMo_HkH99FU2RJQ3TJ

Vytvořeno 26.4.2022 11:20:41 | přečteno 107x | stanislava.drdolova

Navigace

 

Vyhledávání

 
load