DSC06507

Kněžmost

Kněžmost

Slavnostní zahájení Podtroseckého rychlíku 2.6.2018

Dobrý den,
 
díky značnému úsilí dopravce KŽC, a díky nechybějící vůli řešit rekreační dopravu systematicky jako celek (Středočeský kraj – IDSK a hl.m. Praha – ROPID) a díky přistoupení města Jičína jako cílové destinace pro turisty, mohl vzniknout přímý rekreační rychlík, který spojí Prahu a Mladoboleslavsko s velkou, resp. centrální částí Českého ráje s Jičínem.

Letité úsilí KŽC za aktivní podpory nejprve jen Jičína a Sobotky vedlo k provozu Kokořínského motoráčku, který jsme vedli na vlastní podnikatelské riziko z Prahy přes Kokořínsko do Českého ráje. Nicméně šlo o vlak, který nejezdil pravidelně a měl svá „ale“ jako např. propojení dvou významných rekreačních oblastí s Prahou, avšak za cenu velmi dlouhé jízdní doby.

Až v okamžiku, kdy vznikla organizace IDSK (Středočeský kraj), šlo řešit celý segment výletních turistických vlaků systematicky. My jako dopravce rekreačních vlaků, resp. historických (nostalgických) vlaků, jsme se od počátku snažili vymyslet nový produkt, který rychle a efektivně propojí uvedené turistické destinace, které nemají (a nikdy neměly) přímé spojení s hlavním městem a současně na něm uplatníme krásné retrosoupravy, které jsou unikátní.
Berte to i tak, že v letech 2010–2016 jsme jezdili vlaky s finanční podporou Sobotky a Jičína a nově jako „poděkování“ za uvědomělý přístup k věci (to nemyslím pateticky, ale upřímně – ne všechny obce a města dokážou pochopit význam turistického ruchu). Nyní KŽC přichází s řešením, které je systematické a komplexní a které vaše rozpočty již „téměř nezatíží“, protože milionové částky na provoz vlaku převzali Středočeský kraj a Praha a vám přiveze víkendové turisty, kteří podpoří zase regionální podnikání a rozvoj obce. Díky hl.m.Praze a Středočeskému kraji a ochotnému Jičínu jako přistupovateli z Královehradeckého kraje, vznikl Podtrosecký rychlík, který bude jezdit každou sobotu, neděli a státem uznaný svátek v období hlavní rekreační špičky od června do září v letech 2018–2027.
Jízdní řád vlaku a o vlaku naleznete více zde: http://w­ww.kzc.cz/vlak/pod­trosecky-rychlikVlak jsme nechali vést přes Kněžmost, kde o víkendu nejezdí žádné vlaky. Půjde o jediný vlak na trati, toto by mohli Kněžmostečtí „nějak využít“ jako happening. 
Podtrosecký rychlík je skutečností a žije, podařilo se! Proto je možné přistoupit k slavnostnímu zahájení provozu tohoto vlaku.

Slavnostní zahájení provozu vlaku dne 2. 6. 2018: z Pr­ahy hl.n. 8:27 pojedou zástupci objednatelů (IDSK, STC.KR., hl.m. Praha, ROPID, zástupce dopravce atp.), tento den nasadíme i barový vůz, jehož útroby vás zvou k návštěvě. Vlak 1576 (a zpět 1577 pochopitelně také) mimořádně zastaví pro velký zájem lidí z Prahy 19 ve Kbelích v 8:45, Čakovice 8:50, Mladá Boleslav hl.n. 9:55, Kněžmost 10:21 (nastoupí vedení města, bude přivítáno mnou osobně a zástupci hostů uvedených organizací), dojedeme do Sobotky 10:49 (oficiální zahájení, pokřtění směrovky šampáňěm, nástup vedení Sobotky a vedení města Jičína), v Libošovicích 10:55 (nástup vedení obce Libošovice) – Mladějov v Čechách 11:03 (nástup vedení obce Libošovice) – Jičín 11:32. Po příjezdu do Jičína vhodně stánek města Jičín na nádraží a kapela (nějaké malé těleso), uvítání příjezdu protokolárního vlaku, příp. „malý program“.

VIP hosté z Prahy + běžní turisté a cetující – nastoupí dle jízdního řádu veřejného vlaku, dále: křest v Sobotce, kde přistoupí Jičínští. Libošovice a Mladějov přistoupí cestou. Kdyby se z recese podařilo podle vašich místních lidí a aktivit mít na nádraží v Libošovicích, v Kněžmostu a v Mladějově nějaké „přivítání“, bylo by to super. Vlak může v těchto zastávkách zastavit cca 2 minuty.

První den provozu bude zdarma pro místní obyvatelstvo, tj. v úseku Kněžmost-Jičín-Kněžmost v rámci marketingové akce Podtrosecký rychlík poprvé přeprava cestujících z Kněžmostu, Sobotky, Libošovic, Mladějova, Libuně a Jičína ZDARMA!

Ve všech našich vlacích (viz: http://www.kzc.cz/…obni-doprava) platí tarif PID (tramvajenky, lístky MHD…), tam, kam již nedosahuje tarif PID (úsek Dolní Bousov – Jičín), tak pak tarif KŽC podle ceníku a taktéž budeme uznávat jízdenky ČD (pasivně), tudíž ve vlaku bude vždy platit všechno, co cestující (turisté) budou mít vyjma režijek ČD.

Souprava bude mít barový vůz a retro vůz 1.třídy (pro VIP hosty), celkem 4 vozy kvůli tomu, že se očekává hodně lidí díky slušné propagaci objednatelů, díky nimž produkt vznikl a existuje. Jste srdečně zváni. Normálně budou na soupravě jezdit 2 vozy, jen první den 4. 
  
s přáním hezkého dne
Mgr. Bohumil Augusta, MBA

KŽC Doprava, s.r.o., jednatel společnosti, IČ: 27423069
KŽC, s.r.o., ředitel společnosti, IČ: 27210481
Klubu železničních cestovatelů, spolek, místopředseda, IČ: 26630281
adresa:   Meinlinova 336/1
               190 16 PRAHA 9 – Koloděje
mobil:     +420 776 628 728
mail:       
bohumil.augusta@kzc.cz
web:       
www.kzc.czwww.zeleznicninostalgie.cz

Vytvořeno 2.6.2018 8:54:15 | přečteno 390x | ernest
 
load