škola

Kněžmost

Kněžmost

Modelářský klub Veselá, pobočný spolek číslo 217

Logo MK

Modelářský klub Veselá pobočný spolek SMČR (Svaz Modelářů České Republiky) č. 217 vznikl 1.1.2000 původně jako - 1. Soukromý modelářský klub. Z počátku se jednalo o pár nadšenců - leteckých modelářů, kteří se soustředili kolem „modelářského bazaristy“ pana Rambouska z Veselé u Mnichova Hradiště (proto pozdější název klubu - MK Veselá) s nímž létali s letouny z počátku letectví a z dob I. světové války.


adresa URL: http://www.mkvesela.estranky.cz/
sídlo: Kněžmost
IČ: 70810419
telefon: 724 623 404
e-mail: stadnik.j[zav]sez­nam.cz
kontaktní osoba: Jan Stádník
 

Tito nadšenci začali létat na letišti v Hoškovicích pod záštitou modelářského klubu Mnichovo Hradiště, kde pořádali i první letecké dny pro diváky. Koncem roku 1999 se však rozhodli osamostatnit a na pronajatém poli u osady Dobrá voda vybudovali své vlastní modelářské letiště, a tak vznikl 1. Soukromý modelářský klub.

Počet členů postupem času rostl a pár nadšenců se začalo věnovat RC parašutistům a v roce 2004 se klubu podařilo uspořádat vůbec první soutěž v této kategorii v ČR.

Od roku 2005 klub sídlí na letišti Agropodniku Kněžmost u obce Koprník a nadále rozvíjí svou činnost od malých modelů až po obří makety letadel, které prezentuje veřejnosti na akcích zvaných Pojizerská Model Air Show (letos - 2020 - již 23. ročník) a tím se snaží přivést hlavně mladé modeláře (nyní máme 58 členů ve věku od 7 do 82 let) k provozování tohoto krásného technického koníčka.


Galerie modelářského klubu

RC parašutisti

RC parašutisti

 
Logo MK

Logo MK

 
Letiště Koprník show

Letiště Koprník show

 
Letiště Koprník show

Letiště Koprník show

 
Letiště Dobrá voda show

Letiště Dobrá voda show

 
Letiště Dobrá voda show

Letiště Dobrá voda show

 
 
Vytvořeno 4.2.2015 15:21:39 | přečteno 3372x | stanislava.drdolova
 
load