z dronu (10)

Kněžmost

Kněžmost

Video z cyklu Liturgický rok a lidové tradice na téma Silvestr a Nový rok

Představujeme vám další část z dílny Spolku přátel kultury Kněžmost v cyklu Liturgický rok a lidové tradice, tentokrát na téma - Silvestr a Nový rok.

Silvestr a Nový rok

Vážení a milí přátelé a příznivci našeho vánočního cyklu, za malý okamžik se půlnoc přehoupne do posledního dne v roce, kdy slaví svátek Silvestr. My všichni si silvestra hned propojíme s veselím a bujarostí a očekáváním dalšího dne, kterým je Nový rok. Popisovali jsme zvyky našich předků, které se v mnohém lišily od současných, ale tady jsme skoro stejní. Také neusneme, než se rok s rokem setká, veselíme se a přejeme si, aby ten následující rok byl lepší… Dokonce se donutíme k novoročnímu přání, ale přátelé, musíte si dávat pozor na to, co si přejete, aby se vám to náhodou nesplnilo! Přejeme vám všem, abyste oslavili příchod nastávajícího roku vesele a přitom důstojně, a aby ten nový rok 2021 byl pro nás všechny dobrý, zdravý a šťastný. 
To vám přejí členové Spolku přátel kultury Kněžmost Luděk Haken, David Vejražka a Zdeněk Zdobinský.Vytvořeno 7.1.2021 15:25:43 | přečteno 306x | stanislava.drdolova

Spolek přátel kultury Kněžmost

 
load