DSC06541

Kněžmost

Kněžmost

Tělocvičná jednota SOKOL Kněžmost

Nové kabiny a sportovní hřiště

Tělocvičná jednota Sokol Kněžmostbyla založena už v roce 1895. Její hlavní činností je organizace sportovních aktivit a vytváření vhodných podmínek pro sportování. Od roku 1996 je opět členem ČOS. Spravuje sportovní areál v obci Kněžmost, kde se nachází budova původní sokolovny, nová sportovní hala, fotbalové hřiště, tenisové kurty a sportovní kabiny. Kabiny a tenisové hřiště prochází v současné době (léto 2020) rozsáhlou rekonstrukcí. V současné době (r. 2020) má jednota tři sportovní oddíly: fotbal, tenis a stolní tenis. Dále pod jednotou působí taneční kroužek a cvičení dětí. Jednota má 230 členů, z toho 154 dětí.


adresa URL: https://www.sokolknezmost.cz/
sídlo: Kněžmost
IČ: 62452142
telefon: 604 286 441
e-mail: sokolknezmost[zav]sez­nam.cz
kontaktní osoba: Vít Pospíšil, starosta jednoty
 

KAŽDÝ SPRÁVNÝ KNĚŽMOSŤÁK MŮŽE SE SOKOLEM STÁT!

Naše obec je a vždy byla proslulá svým kladným postojem ke sportovním aktivitám všeho druhu. Když se podíváme do minulosti, zjistíme, že v akci Z zde byly v 80tých letech například postaveny kabiny na hřišti; pravidelné brigády okolo kurtů či sokolovny a haly jsou rovněž hojně navštěvovány. V r. 2006 se u nás na hřišti dokonce konal slet Fügnerovy župy! V sokolských aktivitách nechybí každoroční dětský den, sportovní (maškarní) ples, ani cyklistické závody pro děti, odehrávající se již několikátým rokem v lesoparku Důně. Dlouhá léta funguje v sokolovně cvičení pro děti předškolního věku, které vede Martina Hovorková, cvičily se tu v průběhu let aerobik, zumba, trampolíny, kruhový trénink a další druhy cvičení.

V několika posledních sezonách se stal oblíbeným a navštěvovaným sportem stolní tenis, který zaznamenal příliv nových členů. A co teprve fotbal se svojí stále sílící základnou nadějných malých a mladých fotbalistů! Posledních asi 10 let je na vzestupu také tenis, desítky dětí zde trénují u některého ze tří trenérů. V letošním školním roce byl otevřen pro děti z prvního stupně kroužek míčových her.

Sportovní hala, přiléhající k původní sokolovně, se stává dějištěm turnajů, ať už ve fotbalu, nohejbalu, volejbalu či tenisu. Zkrátka, aktivně se zapojuje řada dospělých i dětí, ať už jako řadoví členové provozující některý ze sportů, nebo coby trenéři či funkcionáři organizace Sokol jako takové. Oceňujeme zejména práci p. Arnošta Hybnera, který se stal po roce 1989 na dlouhou dobu starostou sokolské organizace. Právě on se zasloužil významnou měrou o obnovu Sokola v Kněžmostě a vedl jej až do r. 2003.

Poté se, v souvislosti s výstavbou nové sportovní haly a rekonstrukcí sokolovny, dostal do vedení místní organizace Sokola p. Vít Pospíšil. Spolu s p. Martinem Hybnerem, který je jednatelem Sokola, se starají o všechny záležitosti se Sokolem spojenými. Obnáší to nejenom organizování sportovních akcí, ale také jednání s Českou obcí sokolskou (ČOS), zařizování dotací a otázku financování Sokola. Samozřejmě se místní sokolská organizace opírá také o řadu dobrovolníků, trenérů a dalších, kteří pracují s dětmi a mládeží ve svém volném čase. Těm patří dík za jejich nadšení a obětavost.

Sokol má na starost nejen provoz sokolovny, haly, tenisových kurtů a fotbalového hřiště, ale také přilehlé kabiny, které nejsou už nějaký čas v uspokojivém stavu. Proto se už v loňském roce plánovala jejich rekonstrukce a úprava okolí. V říjnu 2018 podaná žádost o dotaci však nedopadla úspěšně. Štěstí můžeme zkusit opět letos v červnu. Díky trvalému zájmu o sport v naší obci a vzrůstajícímu počtu členů sokolské organizace by to jistě bylo pro všechny velkým bonusem: mít konečně důstojné zázemí pro sportovce a také příjemné posezení s občerstvením v dobré kvalitě. K letošnímu roku je členů Sokola v naší obci více než 230. I tento počet může být podstatným faktorem při rozhodování příslušného úřadu o tom, kam a na který projekt peníze poukáže. Pokud ještě nejste členem Sokola, můžete se jím stát právě teď! I vy můžete přispět k tomu, aby naše kabiny měly větší šanci získat novou tvář.

Informace o tom, jak podat přihlášku a stát se členem Sokola, vám rádi poskytnou p. Hybner (tel.: 603 796 095) nebo p. Pospíšil (tel.: 604 286 441).

za TJ Sokol Kněžmost, Mgr. Kateřina Pospíšilová
dne 17.6.2019

Galerie TJ Sokol Kněžmost

Akce pro děti

Akce pro děti

 
Akce pro děti

Akce pro děti

 
Akce pro děti

Akce pro děti

 
Akce pro děti

Akce pro děti

 
Dětské dny

Dětské dny

 
Fotbalisti

Fotbalisti

 
Mládež

Mládež

 
Mládež

Mládež

 
Mladší žáci

Mladší žáci

 
Tenisové kurty

Tenisové kurty

 
Víkendové tábory

Víkendové tábory

 
Víkendové tábory

Víkendové tábory

 
Zimní soustředění

Zimní soustředění

 
 
Vytvořeno 4.2.2015 15:26:07 | přečteno 1914x | stanislava.drdolova
 
load