DSC03862

Kněžmost

Kněžmost

Dopravní podnik Kněžmost má nový autobus

Nový autobus dopravního podniku


červen 2021

Asi jste si všichni všimli, že je již měsíc v provozu nový autobus Dopravního podniku Kněžmost. Snad si ho kvůli specifické barevnosti nebudete plést s vozy společnosti Arriva, ale nový vůz musí být právě v těchto barvách. Barevné provedení totiž určuje Středočeský kraj, protože to je hlavní objednavatel linek na Mladoboleslavsku. Náš autobus se bude odlišovat jen nápisy provozovatele, které postupně doplníme.

Podobně barevných autobusů bude postupně přibývat, jelikož všechny nové musí splňovat danou podmínku. Autobus jsme pořídili na základě rozhodnutí zastupitelstva obce, důvodem byl špatný stav toho předchozího. Ten navíc nesplňoval kritérium Středočeského kraje na stáří vozového parku. Výběrové řízení proběhlo v minulém roce a vítěznou nabídku podala společnost SOR Libchavy. Celková cena překročila čtyři miliony a dvě stě tisíc korun. Obec přispěla na pořízení autobusu pěti sty tisíci korunami, větší část pořizovací ceny financuje ERSTE Leasing. Autobus je vybaven přesně dle požadavků Středočeského kraje a věřím, že budou cestující spokojeni jak s výbavou, tak s pohodlím nového autobusu.

S pořízením nového vozu se pojí rovněž největší změna za posledních dvacet let, která se chystá v rámci veřejné dopravy. Od prosince letošního roku by mělo dojít k integraci hromadné dopravy na Mladoboleslavsku a budou zavedeny kompletně nové linky na našem území. V tuto chvíli probíhají jednání a já věřím, že vás v dalším čísle Zpravodaje budeme moc seznámit s jejich definitivním výsledkem. Snad nová podoba dopravních linek nenaruší zvyklosti většiny cestujících.

Ing. Adam Pospíšil, místostarosta obce

Nový autobus DP Kněžmost

Nový autobus dopravního podniku

Nový autobus dopravního podniku

 
Nový autobus dopravního podniku

Nový autobus dopravního podniku

 
Nový autobus dopravního podniku

Nový autobus dopravního podniku

 
Nový autobus dopravního podniku

Nový autobus dopravního podniku

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
interiér

interiér

 
 
Vytvořeno 4.9.2023 14:32:20 | přečteno 342x | stanislava.drdolova

Investice a projekty

Nové přechodové místo v ulici Branžežská Altánek pro seniory DPS Prodloužení Luční ulice Mlatové cesty na hřbitově Kněžmost Volnočasová zahrada ZŠ Kněžmost Rozšíření sítě veřejného vodovodu na území obce Kněžmost, místní část Soleček, Solec a Chlumín a připojení místní části Malobratřice Nový venkovní infopanel Pojďme se vzdělávat a bavit Obnova zvonů a věžních hodin kostela sv. Františka Serafínského v Kněžmostě Revitalizace rybníka v Násedlnici Prodloužení vodovodu v místní části Suhrovice Výsadba stromů v ulici Západní a Lomená Rekonstrukce místních komunikací, ulice Západní a Lomená, II. etapa Dopravní podnik Kněžmost má nový autobus Rekonstrukce kabin TJ Sokol Kněžmost, rekonstrukce a rozšíření venkovních hracích ploch Vodojem v Srbsku WV Transportér Rekonstrukce kostela sv. Fr. Serafínského v Kněžmostě Úhelnice - přeložka vodovodního přivaděče Obnova výsadby u bytových domů Kněžmost Rekonstrukce místních komunikací, ulice Západní a Lomená, I. etapa Nákup techniky pro JSDH obce Kněžmost Přístavba základní školy Kněžmost Vybavení odborných učeben ZŠ Kněžmost Rekonstrukce vodovodu v místní části Suhrovice, Kněžmost Místní komunikace a veřejná účelová komunikace Úhelnice Oprava Pražské ulice v Malobratřicích Nákup velkokapacitní požární cisterny na dopravu vody pro JSDH Kněžmost Stavební úpravy objektu čp. 218, Na Rynku Stavební úpravy jídelny ZŠ Kněžmost Rekonstrukce fasády radnice Oprava komunikace a pomníčku v místní části Srbsko Rozšíření severovýchodní větve skupinového vodovodu Přístavba spojovací chodby - propojení pavilonů MŠ Zateplení mateřské školky Rekonstrukce MK v obci Kněžmost Oprava balkonů a lodžií, čp. 24 (DPS) Oprava kapličky v místní části Chlumín Oprava chodníku v Nádražní ulici Oprava místní komunikace, Zahradní ulice Nové schodiště v Solci Přístavba nového pavilonu MŠ Kněžmost
 
load